Lista rzeczy, których lepiej unikać podczas organizacji ślubu

1. Kuzyn/wujek/przyjaciel do ambitnych zadań

Wiele Młodych Par z ograniczonym budżetem popełnia ten błąd. Zabrakło pieniędzy – zdjęcia zrobi nam wujek. Rzadko kiedy taka współpraca jest satysfakcjonująca. Inaczej jeśli członek rodziny zajmuje się tym profesjonalnie i robi to w ramach prezentu. Jednak w większości wyznacza się do tego chętnego amatora, który niekoniecznie obeznany jest z tą techniką. Skutki często są katastrofalne (nieodpowiednie zachowanie podczas ceremonii zaślubin, niewyraźne zdjęcia z zabawy to tylko te podstawowe). Jeśli zależy nam na uwiecznieniu ceremonii zastanówmy co możemy zrobić taniej, aby móc zatrudnić profesjonalistę.

2. Oszczędzanie na jedzeniu

O ile suknię możemy wypożyczyć lub odkupić z drugiej ręki, o tyle na jedzeniu nie należy oszczędzać. Prawdą jest, że wesela często trwają do białego rana, a serwowanie gościom małych porcji lub słabej jakości potraw nie sprzyja dobrej zabawie.

ed7480fd00a21671442297fb20fd96c6

3. Zapłata za usługę

Zawsze w formie rezerwacji wybierajmy wpłacenie zaliczki. Choćby zespół czy fotograf wyglądał na godnych zaufania nie należy wpłacać całości kosztów z góry. Wiele par popełniło ten błąd, co w niektórych przypadkach skutkowało brakiem danej usługi na weselu. Zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

4. Umowa na słowo

Spisanie umowy jest konieczne w przypadku rezerwacji sali lub usług fotografa, czy zespołu. Nigdy nie zawieramy umowy wyłącznie słownej. W takim przypadku zdarzają się niemiłe rozczarowania, ponieważ wszelkie ustalenia nie są realizowane. W skrajnych przypadkach przy potwierdzeniu okazuje się, że termin dla nas nie jest zarezerwowany.

5. Załatwianie spraw na ostatnią chwilę

Rynek ślubny w Polsce jest podzielony i najbardziej oblegani mają terminy zarezerwowane nawet na dwa lata. Jak tylko zostanie wyznaczony termin naszej ceremonii powinniśmy zabrać się za rezerwowanie innych wybranych usług. Nie chcemy sytuacji, w której okaże się, że w naszym terminie sali nie znajdziemy.

6. Eksperymenty z zabiegami kosmetycznymi

Zabiegi kosmetyczne są niezbędne, aby nasza twarz, ciało, zachowywały dobry wygląd, a nam dawały pozytywne samopoczucie. Z wszelkich zabiegów odnowy biologicznej, usług świadczonych przez salony SPA, profesjonalne kosmetyczki, ochoczo korzystamy zwłaszcza przed ślubem, aby w jego trakcie wyglądać maksymalnie korzystnie. Karnety na tego typu usługi są też częstym prezentem, jaki przyszła Panna Młoda otrzymuje w trakcie wieczoru panieńskiego. Pamiętajmy jednak, aby nie popełnić ogromnego błędu, jakim są wszelkie kosmetyczne eksperymenty. Mamy tu na myśli wystawianie swojego ciała, a zwłaszcza na zabiegi, z którymi wcześniej nie mieliśmy styczności. Zwłaszcza, jeśli do ślubu pozostało niewiele czasu, zaledwie kilka dni. Nigdy nie wiemy, czy nieznane naszej cerze i skórze preparaty, nie wywołają silnej reakcji alergicznej. A ta, jeśli nie zniknie szybko, może doprowadzić do tego, że Panna Młoda oprócz pięknej sukni ślubnej, idealnie dobranych dodatków, w dniu ślubu pokaże się także z mało twarzową wysypką lub niezbyt stylowymi plamami na ciele.

7. Usadzenie gości weselnych

Dobre rozplanowanie tego, w jaki sposób goście weselni będą usadzeni przy stołach, jest dużym wyzwaniem. Należy w związku z tym podejść do niego w sposób przemyślany i strategiczny, biorąc pod uwagę wszelkie sympatie i antypatie. Błędem ślubnym, który może przyczynić się do napiętej atmosfery, jest np. posadzenie obok siebie skłóconych przyjaciół lub rozwiedzionej pary. Dobrze jest też wystrzegać się rozdzielania grupy dobrych przyjaciół i usadzania między nimi np. niedosłyszącej babci lub dziadka.

2 komentarze do “Lista rzeczy, których lepiej unikać podczas organizacji ślubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>