Save Our Date, czyli powiadomienie przed zaproszeniem

Każdy, kto planuje wziąć ślub w miesiącach najbardziej obleganych wie, że planowanie trzeba zacząć nawet na kilka lat przed uroczystością. Najpopularniejsze w Polsce są weekendy lipca i sierpnia. Zaproszenia rozdaje się na minimum trzy miesiące przed ślubem, ale jeśli zależy nam na obecności wszystkich gości powiadomienie należy wysłać znacznie wcześniej. Kiedy planujemy uroczystość w miesiącach wakacyjnych powinniśmy wziąć pod uwagę, że bliscy mogą mieć zaplanowany urlop. Jeśli jednak nie podoba nam się pomysł wysłania zaproszenia rok wcześniej możemy wysłać specjalnie powiadomienie, które jest bardzo popularne w krajach zachodnich jako „Save our date”.

Co zawiera takie powiadomienie?

Powiadomienie nie musi zawierać takich szczegółowych informacji, jakie umieszcza się na zaproszeniu. Pomijamy tu wszelkie informacje o godzinie i miejscu ślubu i wesela. Najważniejszym elementem jest data z prośbą o zarezerwowanie tego terminu, aby uczestniczyć w uroczystości.

W przeciwieństwie do zaproszenia, powiadomienie nie musi być dostarczone osobiście. Możemy wysłać je pocztą lub w formie elektronicznej. Jednak należy pamiętać, że powiadomienie nie zastępuje zaproszenia. Zasady przekazania zaproszenia znajdują się tutaj.

Jak powinno wyglądać powiadomienie?

Powiadomienie może, ale nie musi nawiązywać do całego motywu przewodniego wesela. Może być zrobione z humorem, lub mieć formę oficjalną. Sposób wykonania jest dowolny – nie ma tu narzuconych żadnych zasad.

Jeśli w waszym wypadku wysłanie powiadomienia sprawdzi się najlepiej, skorzystajcie ze zbioru inspiracji na jego wykonanie!

Jeden komentarz do “Save Our Date, czyli powiadomienie przed zaproszeniem

  1. W Polsce szybciej działa poczta pantoflowa. Pamiętam jak zaręczyliśmy się na początku grudnia a na Boże Narodzenie już cała rodzina wiedziała kiedy planujemy się pobrać :)

    Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>