Wybór sukni ślubnej

Każda Panna Młoda w swoim dni pragnie wyglądać wyjątkowo. Bardzo istotnym elementem jest  suknia ślubna, która będzie cudowną oprawą. Niestety wybór odpowiedniego fasonu często jest dosyć długim i ciężkim procesem. Wymarzony model niekoniecznie wygląda na nas tak jak byśmy chciały. Znalezienie tej jedynej sukni, która spełni wszystkie nasze wymogi może być skomplikowane.

Wybór stroju powinniśmy rozważyć już na 6 miesięcy przed ceremonią. Tyle mniej więcej może potrwać realizacja zamówienia. Istotne jest też czy chcemy mieć nową suknię z salonu, czy może używaną. Różnice cenowe są duże. Można też rozważyć wypożyczenie sukni.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim zaczynamy od wyboru odpowiedniego fasonu. W tym celu należy przejrzeć katalogi, udać się do salonów sukien ślubnych, poszukać inspiracji w internecie. Najlepiej wybrać ok trzy różne kroje, ponieważ nie mamy pewności, czy ten nasz wymarzony będzie na nas dobrze leżał. Przy przymiarkach różnych modelów możemy sugerować się opiniami innych, ale pamiętajmy, że to my musimy podjąć ostateczną decyzję. Jeśli masz wątpliwości przy sukni, którą zachwycają się wszyscy – odpuść ją sobie. To Ty masz czuć się dobrze .

Czym się kierować przy wyborze?

Wygląd sukni jest istotny, ale nie zapominajmy o jej praktycznym aspekcie. Pamiętajmy, że w tej sukni będziemy bawić się wiele godzin. Istotne jest, żeby suknia była dobrana do charakteru wesela. Nie każdy ma ochotę spędzić ten dzień podciągając spadającą suknię lub nosząc za ciasny gorset.

Aktualnie panująca moda też nie powinna być czynnikiem decydującym. Warto zainteresować się aktualnymi trendami, ale nie zmuszajmy się do czegoś, co do nas nie przemawia.

Daj sobie czas. Nie kupuj czegoś na gorąco, bo jest promocja, bo to z pewnością ta jedyna. Daj sobie jeden dzień. Jeśli suknia będzie podobać ci się tak samo i nadal będziesz podekscytowana – to jest model dla ciebie.

Jeśli mamy swój własny projekt i chcemy zlecić jego uszycie upewnijmy się, że dana krawcowa posiada odpowiednie umiejętności i kwalifikacje. Warto również przymierzyć podobny model w salonie, aby upewnić się, że suknia będzie do nas pasować.

Podsumowując, nie ma żadnego uniwersalnego poradnika, który każdemu doradziłby idealnie wybór odpowiedniej sukni. Jest to sprawa indywidualna, ponieważ każda z nas jest inna i ma inne oczekiwania. Jeśli będziemy pamiętać o rozsądku i będziemy słuchać wewnętrznego głosu wszystko będzie dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>