Lista prezentów

Lista prezentów ślubnych to dosyć wrażliwy jak i zapomniany temat. Młodzi coraz częściej w zaproszeniach zaznaczają, że prezenty przyjmą chętnie w formie gotówki.

Jeśli jednak nie decydujecie się na tą formę i nie chcecie dostać trzech mikserów czy dwóch żelazek to możecie stworzyć listę prezentów – trzymając się odpowiednich zasad.

1) Prezenty na każdą kieszeń – oprócz telewizora, laptopa czy innego drogiego sprzętu na liście powinny znajdować się rzecz drobne, na które każdy może sobie pozwolić. Warto dopisać kilka tytułów książek, płytę ulubionego zespołu, ładny kwiatek doniczkowy.

2) Marki – wiadomo – najlepszy laptop ma firma XYZ, a najlepsze żelazka to tylko od ABC. Jednak wpisując odpowiednie pozycje nie powinniśmy nachalnie wskazywać jakiej marki ma być dany produkt. Możemy delikatnie zasugerować co nam się podoba (np. przez dodanie zdjęcia lub zasugerować może osoba zbierająca rezerwacje), ale pozostawmy gościom wolną rękę.

3) Możliwość składki – pozwólmy na dane produkty składać się większej ilości osób. Jeśli umówią się one między sobą – bardzo dobrze. Jednak jeśli ktoś nie może dogadać się z pozostałymi gośćmi do pomocy powinna wkroczyć osoba zbierająca rezerwacje, która znajdzie innych chętnych.

4) Brak zobowiązań – korzystanie z listy powinno być niezobowiązującą opcją, a nie koniecznością. Warto poinformować o tym gości.

Pod każdą listą należy umieścić numer telefonu osoby, która dokonuje rezerwacji prezentów. Warto aby była to osoba zaufana, np. świadek, rodzeństwo, rodzic. Osoba ta nie powinna mówić kto co rezerwuje i ile na to przeznacza. Może udzielać jedynie informacji o tym jakie pozycje są wolne, sugerować dany produkty i informować o wolnym wyborze. Pomocna może okazać się także strona FABRYKA FORM, gdzie możecie utworzyć swoją listę prezentów. Lista wygląda elegancko, goście sami decydują o tym, który produkt z listy kupią w prezencie Młodej Parze, a Wy cieszycie się z pięknych prezentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>