Pierwszy taniec

Pierwszy taniec Pary Młodej jest elementem tradycyjnym każdego wesela. Jest to znak dla gości o rozpoczęciu zabawy tanecznej. Młodzi przejęci ceremonią zaślubin tańczą skupiając wzrok obecnych. Jest to stresujący moment, tak więc wybór tańca powinien być zależny przede wszystkim od umiejętności nowożeńców. Jak zaplanować ten element uroczystości, żeby nie narazić się na stres?

Muzyka czy rodzaj tańca?

Co wybrać pierwsze? Jeśli nie posiadacie rozbudowanych umiejętności tanecznych zacznijcie od wyboru utworu. Może być to wasza ulubiona piosenka, muzyka o szczególnym znaczeniu lub każdy inny utwór znaleziony w sieci. Pamiętajcie jednak, aby piosenka była dosyć rytmiczna. Jeśli na waszym weselu zagra orkiestra to możecie poprosić o odpowiednie zagranie utworu. Pod taką melodię dobieracie kroki. Najpopularniejszym stylem tańca weselnego jest walc wiedeński lub angielski. Te rodzaje tańca są łatwe do nauczenia i wyglądają dostojnie. Jeśli nie jesteście pewni co do kroków zawsze możecie skorzystać z pomocy specjalnych kursów. Jeśli jesteście parą, która nie boi się wyzwań, możecie pokusić się o stworzenie specjalnego układu choreograficznego, składającego się z kilku gatunków tańca lub przedstawiającego jakąś zabawną historyjkę. Wybór należy do Was!

Czas trwania

Wasz taniec nie powinien trwać więcej niż 2-3 minuty. Jeśli utwór jest dłuższy orkiestra może zacząć zapraszać do tańca poszczególnych członków rodziny, świadków lub resztę gości.

Jak się przygotować?

Próby należy rozpocząć co najmniej na miesiąc przed planowaną ceremonią. Taniec należy dostosować do ubioru tak, aby nie utrudniał on wykonywanych ruchów. Najlepiej ćwiczyć od początku w obuwiu, które zamierzamy ubrać na Naszą uroczystość. Wedle możliwości na ostatnich próbach powinniśmy ćwiczyć już w całym stroju.

Przede wszystkim należy pamiętać, że nawet z brakiem umiejętności tanecznych taniec może wypaść profesjonalnie, romantycznie i uroczyście. Jest to wasz czas i to od was zależy jak go spożytkujecie. Pamiętajcie, że przede wszystkim powinniście czuć się komfortowo i cieszyć się sobą. Nie musicie odstawić show rodem z Tańca z gwiazdami.

Poniżej przedstawiam Wam kilka różnych propozycji, które moim zdaniem zasługują na uwagę:

I na koniec mój zdecydowany faworyt:

A Wy macie już pomysł na swój pierwszy taniec? Dzielcie się inspiracjami w komentarzach! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>